Jesteś teraz tu

Home Aktyw klubu Silent Key BOGUSŁAW (BOB) FAJFUR SP8TQ ex: SP6TQ , 3Z6TQ S. K

Szukaj na stronie

Nasz kanał

BOGUSŁAW (BOB) FAJFUR SP8TQ ex: SP6TQ , 3Z6TQ S. K

 

Ze smutkiem informujemy , że w dniu 26 stycznia 2014 roku w Opolu zmarł nasz Kolega Bogusław FAJFUR  SP8TQ ( ex SP6TQ , 3Z6TQ ) . Dla młodszych Kolegów przypomnę , że Kolega Bogdan był jednym z założycieli pierwszego klubu krótkofalowców na Opolszczyźnie SP6KAZ działającego przy Technikum Materiałów Wiążących w Opolu. W tym też klubie wraz z innymi entuzjastami krótkofalarstwa przygotowywał podwaliny do stworzenia w 1957 roku Zarządu Wojewódzkiego Polskiego Związku Krótkofalowców w Opolu. Od 1967 roku przeniósł się do nowo powstałego klubu SP6PAZ  (Piastowski Klub Krótkofalowców) w , którym pełnił wiele funkcji od prezesa do kierownika radiostacji SP6PAZ . Posiadał wielką wiedzę techniczną oraz wielkie umiejętności operatorskie .Jego ulubioną emisją była zawsze telegrafia na której przeprowadził wiele tysięcy łączności. Bardzo często uczestniczył w zawodach krajowych oraz międzynarodowych zdobywając wysokie lokaty .Przez wiele lat był  też członkiem wojewódzkiej komisji egzaminacyjnej przy ZOW PZK w Opolu. Prowadził też kursy krótkofalarskie w klubie SP6PAZ . Z pod jego opieki wyszło w tym okresie wielu młodych i zdolnych krótkofalowców . Był wzorem krótkofalowca dla wielu członków klubu SP6PAZ i nie tylko . Za swoją działalność w latach 70-tych na wniosek ZOW PZK w Opolu został odznaczony Honorową Odznaką PZK o numerze 96 . Od 1 stycznia 1966 roku został członkiem SPDXC z numerem 74. Po reorganizacji administracyjnej w kraju służbowo przenosi się do Przemyśla. Tam też kontynuował  swoją działalność krótkofalarską .
Cześć Jego pamięci

 


Krzysztof  SP6DVP – 3Z6V