Jesteś teraz tu

Home Informacje Honor Roll dla Krzysztofa SP6DVP

Szukaj na stronie

Nasz kanał

Honor Roll dla Krzysztofa SP6DVP

 

Krzysztof SP6DVP wyróżnionym krótkofalowcem, właśnie został uhonorowany dyplomem ARRL DXCC Honor Roll.

 

Wyjątki z jego życiorysu:
"Już w czasie nauki w szkole podstawowej mocno interesował się odbiornikami radiowymi. W rodzinnym domu miał do dyspozycji kolejno radioodbiorniki: „Orion”, „Pionier” i „Stolica”. Ojciec przekazał mu kilkanaście starych egzemplarzy miesięcznika „Radioamator” oraz encyklopedię techniczną, w której znalazł informację na temat krótkofalarstwa oraz mapę z podziałem na okręgi wywoławcze. Z powyższej literatury dowiedział się na jakiej częstotliwości można słuchać krótkofalowców. W swoim odbiorniku miał do dyspozycji pasma 20 i 40 m. Prowadził eksperymenty z antenami drutowymi, które umożliwiały mu prowadzenie nasłuchów."


Cały artykuł z życiorysem Krzysztofa SP6DVP dostępny pod tym linkiem: http://www.rbi.ampr.org/news.php?readmore=625
Wszystkie jego dotychczasowe dokonania możemy zobaczyć na: https://www.qrz.com/db/SP6DVP