Jesteś teraz tu

Home Informacje Relacja Biskupia Kopa 3 sierpnia 2019

Szukaj na stronie

Nasz kanał

Relacja Biskupia Kopa 3 sierpnia 2019

 

Kopa Kopa i już mamy po kolejnym międzynarodowym spotkaniu krótkofalowców na Biskupiej Kopie. W tym roku grupę z klubu SP6PAZ reprezentowali koledzy : Eugeniusz SP6DIL,  Krzysztof SP6DVP, Krzysztof SP6TPF(ex:SP6GDG), Zygfryd SP6LUT(DL1GLO).Wśród kolegów z OK. oraz OM było ich ogółem 12 osób. Ogólna liczba tegorocznych uczestników wynosiła 37 osób zapisanych na liście obecności organizatorów. Na tegoroczne spotkanie przybył również kolega Stefan SP5DVD z Warszawy, który swoją karierę krótkofalarską rozpoczynał w naszym Piastowskim Klubie Krótkofalowców SP6PAZ jak rozpoczynaliśmy naszą działalność w 1967 roku. Radość była ogromna  bo jak się spotkało jeszcze na dodatek Janka OK2BIQ z Tyry, który po ponad 50 laty po raz drugi spotkał się ze Stefanem SP5DVD(ex:SP6DVD) to warto było przyjechać na to spotkanie. Kilka dobrych godzin przedyskutowaliśmy na różne tematy zwłaszcza z sentymentem mogłem ja oraz Stefan SP5DVD powspominać stare dobre czasy początków istnienia klubu SP6PAZ działającego przy nieistniejącym już od wielu lat Wojewódzkim Domu Kultury w Opolu mieszczącego się na ulicy Strzelców Bytomskich 8. Chciałem tu zaznaczyć i przypomnieć, że Stefan SP5DVD oraz Andrzej SP6RTX (ex;SP6DYK) i nieżyjący już Stanisław SP6DXB byli założycielami klubu Krótkofalowców przy Wyższej Szkole Inżynierskiej w Opolu o znaku SP6PIO – który kilka lat działał przy tej uczelni. Pogoda dopisała i dziwić się należy, że w tym roku liczba uczestników zmalała. Bywały lata o wiele większej liczebności osób. Wspomnienia i dyskusje odbywały się przy grillu , kiełbaskach i dobrym czeskim piwie, którego zaopatrzeniowcem był niestrudzony Mirek z OK. Zrobiliśmy kilka pamiątkowych zdjęć, wymieniliśmy się kartami QSL. Postanowiliśmy też, że w roku następnym również spotkamy się na Biskupiej Kopie. Dużym moim i kolegów z klubu SP6PAZ zaskoczeniem była dość przykra informacja a właściwie powieszona w domku na Biskupiej Kopie – ,,Lista sponsorów Domku Krótkofalarskiego na Biskupiej Kopie’’ na której wśród wielu osób – zabrakło znaku naszego klubu SP6PAZ. A wiemy doskonale, że dokonaliśmy osobistego przekazania odpowiedniej kwoty pieniężnej na ten zaszczytny cel. Tu chciałem również poinformować, o włożonym dużym wysiłku i pracy przy spotkaniu klubowiczom  z: klubu SP6PNZ z Nysy ora z klubu SP6KEO z Prudnika. Pod konie dnia cała opolska ekipa z SP6PAZ szczęśliwie i bez szwanku powróciła do Opola. W tym roku naszym kierowcą był Eugeniusz SP6DIL. Do zobaczenia za rok.

Foto relacja ze spotkania >

Krzysztof  SP6DVP-3Z6V